Uč se jinak, uč se online… s ProSpolužáky.cz - tisková zpráva

Po několikaletém vývoji moderních, ale i tištěných učebnic matematiky a chemie se tým ProSpolužáky.cz v čele s Markem Liškou rozhodl posunout vzdělávací systém zase o kus dopředu. Po úspěšném testování v květnu vydané BETA verze, spatřila světlo světa v polovině října zbrusu nová online vzdělávací platforma ForClassmates. Za pouhých 14 dní od vydání si výukovou aplikaci vyzkoušelo přes 1 000 uživatelů, kde dohromady strávili více jak 800 hodin a vyřešili stovky příkladů a testových otázek. S nápadem webové aplikace vyhrál tým Marka Lišky v roce 2019 celosvětovou soutěž Startuper roku v rámci celé Evropy, kterou zaštiťovala společnost TOTAL a nyní s její reálnou podobou přichází na trh s online vzděláním.

Verze, kterou jsme vydali v říjnu, je pouze začátkem. Potřebujeme zjistit, jaký bude skutečný zájem o takový způsob výuky,“ vysvětluje Marek Liška vydání nové výukové aplikace, která je vytvořena v duchu jejich současných učebnic matematiky a chemie, kde je kladen důraz na srozumitelnost, lidskost a řešení krok za krokem. Další velmi podstatná odlišnost „výukové metody ProSpolužáky.cz“ je používání tzv. studentského jazyka, kdy učebnice nebo systém studentovi při vysvětlování tyká. „Vize online výuky je především v tom, že chceme, aby „chytřejším“ spolužákem, učitelem, průvodcem a hlavním zdrojem informací byl právě náš systém, který by se postupem času přizpůsoboval sám na míru každému studentovi zvlášť. Podle jeho správných a špatných odpovědí by dokázal analyzovat, která látka mu nejde a potřebuje ji dovysvětlit či dotrénovat,“ dodává Liška. K tomu parta z Hradce využívá i další nástroje pro udržení pozornosti dnešních dětí, jako jsou interaktivní prvky (interaktivní grafy a videa), statistiky, gamifikace nebo i možnost vyzkoušet si testy např. na přijímací zkoušky nanečisto.

Nový systém ForClassmates má být také efektivní pomůckou pro učitele, kdy jim má pomoci s nedostatkem času a energie na to, aby se mohli naplno věnovat každému jednotlivému studentovi ve třídě. Se systémem, který toto bude umožňovat, se školství stane o mnoho efektivnější a celkově i zábavnější. Student uvidí, že se posouvá, bude motivován pomocí gamifikace, která bude propojena nejen s hodnotnými cenami, ale i tím, že se například umístí na prvním místě v kraji či v celé republice. Těchto globálně anonymizovaných dat bude možno využít i pro celkové statistiky v oblasti školství v rámci města, kraje či státu a do budoucna i dalších zemí Evropy, kam Liška společně s týmem chtějí postupně mířit.

Do aplikace se postupně zapojují základní školy po celé České republice, které budou využívat především online kurz na přípravu na přijímací zkoušky na střední školy z českého jazyka a matematiky. „Věříme, že současnou situací se online vzdělávání opravdu pořádně „nakoplo“ a bude tak i v Česku možné jít vstříc modernizaci školství pomocí online technologií,“ uzavírá Marek Liška CEO ProSpolužáky.cz.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení